تولید-اکسید-وانادیوم-پسماند-نیروگاهی

تولید اکسید وانادیوم از پسماند نیروگاهی

بی ارزش‌ترین پسماند‌های نیروگاهی و پتروشیمی به دست متخصصان گروه صنعتی وانادیس متال به یکی از استراتژیک‌ترین محصولات صنعتی جهان یعنی اکسید وانادیوم تبدیل شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شرکت دانش بنیان وانادیس متال موفق به تولید اکسید وانادیوم شد. اکسید وانادیوم در صنایع فولاد مصرف می‌شود و پیش از این از خارج وارد می‌شد. با تولید این محصول در داخل کشور از خروج سالانه ۱۰۰ میلیون دلار ارز جلوگیری می‌شود.

کاربرد-وانادیوم-هوافضا

کاربرد وانادیوم در هوافضا

در بخش هوافضا ، وانادیوم تراکم کم ، مقاومت بالا و توانایی حفظ قدرت در دمای عملیاتی بالا را برای مواد مورد استفاده در بسیاری از برنامه ها مانند توربین های گازی موتور هوا و در فریم های هوا تضمین می کند. از آلیاژ تیتانیوم حاوی 4٪ وانادیوم و 6٪ آلومینیوم به طور گسترده ای برای پره ها ، دیسک ها و پوسته های کمپرسورها در بسیاری از طرح های توربین گاز موتور با موتور استفاده شده است. عملیات حرارتی ساخته شده توسط وانادیوم و آلومینیوم امکان تولید آلیاژهای با مقاومت بالا را فراهم می کند که مقاومت بالایی را تا دمای 545 درجه سانتیگراد حفظ می کنند. استحکام بالای این آلیاژ همچنین باعث شده است که بتوان از آن برای قسمت های بسیار تحت فشار سیستم های هوا و زیر کامیون ها استفاده کرد.

فروش-وانادیوم-برای-ساخت-خودرو

کاربرد پودر وانادیوم در ساخت خودرو

پودر وانادیوم به قدرت و کارایی در مواد خودرو و کامیون کمک می کند. مواد مورد استفاده در وسایل نقلیه باید قوی ، قابل اعتماد ، قابلیت ساخت آسان و بیشترین نسبت مقاومت به وزن را داشته باشند تا مصرف سوخت به حداقل برسد و با حداقل هزینه در دسترس باشد بنابراین پودر وانادیوم بهترین گزینه است.

استخراج-وانادیوم-سوخت-نیروگاه

استخراج وانادیوم از سوخت نیروگاه

خاکستر بر جا مانده از احتراق سوخت سنگین (مازوت)، حاوی ترکیبات ارزشمندی همچون وانادیوم است. استفاده وسیع از مازوت بعنوان سوخت در نیروگاه های حرارتی موجب تشکیل خاکستر قابل توجهی در داخل بویلر آنها می گردد بنابراین با توجه به ارزش وانادیوم و ترکیبات آن، خاکستر مازوت می تواند به صورت یک منبع ثانویه مهم جهت استحصال وانادیوم مورد استفاده قرار گیرد. تولید فرووانادیوم که یکی از محصولات جانبی پنتا اکسید وانادیوم و بسیار ارزشمند و استراتژیک می باشد مستلزم دو مرحله می باشد. مرحله نخست استخراج وانادیوم از منابع آن و مرحله دیگر انجام فرآیند متالوترمی جهت احیاء پنتا اکسید وانادیوم و در نهایت تولید فرووانادیوم. در این تحقیق، روش فرآیند پیرو- هیدرومتالورژی و دیگری فرآیند هیدرومتالورژی برای استخراج وانادیوم از خاکستر مازوت بصورت پودر پنتا اکسید وانادیوم یا متاوانادات آمونیوم مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد.

خرید-فروش-وانادیوم

وانادیوم و اهمیت آن

حدود ۸۵ درصد وانادیوم جهان از سه کشور مبدأ تهیه شده است: آفریقای جنوبی ، چین و روسیه. وانادیوم معمولاً در کانسارهای سنگ آهن مگنتیت یافت می شود ، و معمولاً به عنوان یک فرآورده جانبی یا به عنوان ماده معدنی اولیه استخراج می شود. وانادیوم غالباً با تیتانیوم به صورت متراکم می باشد، که باید به عنوان ناخالصی در طی پردازش از هم جدا شود. هرچه مقدار تیتانیوم در سنگ معدن بالاتر باشد ، حذف وانادیوم سخت تر است. محصول نهایی پنتا اکسید وانادیوم است که می تواند برای کاربردهای بسیاری مانند ساخت فرووانادیوم برای استفاده در فولاد مورد استفاده قرار گیرد.

کاربرد-وانادیوم-بدنه-خودرو-انرژی-هسته ای

دامنه کاربرد وانادیوم در بدنه خودرو تا انرژی هسته ای

وانادیوم، یکی از فلزات کمتر شناخته شده در جهان که احتمالاً با افزایش تولید انرژی های تجدید پذیر و کاهش سوخت های فسیلی اهمیت بیشتری پیدا میکند، اولین بار در سال ۱۸۰۱ توسط یک استاد کانی شناسی در مکزیکو سیتی کشف شد . این ماده دارای برخی خصوصیات نادر است که به وسیله آن می توان مواد را قوی تر ، سبک تر ، کارآمدتر و قدرتمندتر کرد. افزودن درصد کمی از آن به فولاد و آلومینیوم آلیاژهای فوق العاده با استحکام فوق العاده سبک و مقاومت پذیر ایجاد می کند.افزودن دو پوند وانادیوم به یک تن از فولاد قدرت آن را دو چندان می کند ، بنابراین جای تعجب نیست که ۸۰٪ از وانادیوم برای ساخت فرووانادیوم استفاده می شود. هنری فورد اولین کسی بود که وانادیوم را در مقیاس صنعتی و در شاسی های اتومبیل مدل  ۱۹۰۸ استفاده کرد. اما اخیراً خودروسازان دریافته اند که اضافه کردن وانادیوم به بدنه خودرو باعث سبک تر و قوی تر شدن آنها می شود. امروزه حدود ۴۵ درصد وتا سال ۲۰۲۵ ، تخمین زده می شود كه ۸۵ درصد كل خودروها برای كاهش وزن خود از آلیاژ وانادیم استفاده كنند ، در نتیجه راندمان سوخت آنها را مطابق با استانداردهای EPA آمریكا افزایش می دهد.

چین-حاکم-بر-معادن-فلز-کمیاب-وانادیوم

چین حاکم بر معادن فلز کمیاب وانادیوم

رویکرد توهم آمیز و ترس آلود از برتری قدرت اقتصادی چین بر غرب، هر روز ابعاد تازه ای می یابد. تا زمانی که چین صرفا یک کارخانه بزرگ محصولات ارزان برای دنیا بود، حساسیتی وجود نداشت ولی از هنگامی‌که پیشرفت این کشور در فناوری‌های پیشرفته High Tech روشن گردید، غرب دچار وحشت شد. در رسانه‌های سوئدی هم هر روز مقاله ای هشدار آمیز درباره تسلط چین بر حوزه‌های حساس و مهم نوشته می‌شود؛ یک روز درباره پیشتازی چین در زمینه هوش مصنوعی ( AI )، روز دیگر درباره فناوری‌های نظامی و آخرین مقاله درباره تسلط چین بر منابع کمیاب و پرکاربرد در انرژی‌های نووین نوشته شده است.در این گزارش بخش هایی از مقاله ی روزنامه سوئدی « اسونسکا داگبلادت SvD» با عنوان «چین به دنبال نفت جدید» آورده شده است. 

کاربرد-وانادیوم-در-تولید-باتری-وانادیومی

کاربرد وانادیوم در تولید باتری های وانادیومی

VRFB ، یا باتری وانادیومی، باتری های ذخیره کننده انرژی مقیاس پذیر هستند که از یک محلول مایع الکترولیت وانادیوم برای ذخیره و آزاد سازی مقدار زیادی انرژی استفاده می کنند. VRFB به عنوان باتری اصلی برای ذخیره انرژی در مقیاس بزرگ در جهان مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد آن بشدت در حال گسترش است.
• طول عمر تقریبی بیش از ۲۰ سال
• ظرفیت ذخیره سازی مقیاس پذیرداشته و میتواند بلافاصله انرژی را آزاد سازد.
• برای اتصال به شبکه یا تنظیمات خارج از شبکه مناسب بوده و استفاده از آن برای انرژی های تجدیدپذیر ایده آل می باشد.
• قادر به تخلیه ۱۰۰٪ انرژی ذخیزه شده، بدون آسیب رساندن به باتری
• فراهم آوری منبع تغذیه بدون وقفه و تضمینی برای کاربران 

کاربرد-وانادیوم-در-تولید-آلیاژ-تیتانیوم

کاربرد وانادیوم در تولید آلیاژ تیتانیوم

وانادیوم برای تولید آلیاژهای تینانیوم بطور گسترده در حال استفاده است. آلیاژهای تیتانیوم - وانادیوم نسبت به وزن خود مقاومت بسیار بالایی را دارا هستند و در صنایع هوا فضا به شکل گسترده بصورت آلیاژ وانادیوم آلومینیوم مورد استفاده می باشند.
تولید کنندگان آلیاژهای تیتانیوم یکی از بزرگترین مصرف کنندگان وانادیوم در خارج از صنعت فولاد هستند و به وانادیوم با خلوص بالا احتیاج دارد.
بازار جهانی آلیاژهای مهم در صنعت هوافضا به طور چشمگیری در حال رشد است زیرا بازده سوخت و مقاومت بهتر و بیشتر را ایجاد می کند. 

کاربرد-پنتا-اکسید-وانادیوم-در-تولید-اسید-سولفوریک

کاربرد پنتا اکسید وانادیوم در تولید اسید سولفوریک

پنتا اکسید وانادیوم در بخش گسترده ای از صنایع شیمیایی همچون کاشی و سرامیک و صنایع پتروشیمی بصورت مستقیم و در صنایع تولید اسید سولفوریک بصورت کاتالیست مورد استفاده قرار می گیرد. وانادیوم مقاومت در برابر خوردگی و خواص رنگدانه ای مورد نیاز در رنگ ها را فراهم می کند.
وانادیوم بصورت سولفات وانادیل بصورت قرص هم در بیماری دیابت و هم برای ورزشکاران کاربرد دارویی و بهداشتی داشته باشد. اسید سولفوریک بعنوان یکی از پر مصرف ترین اسیدها در بخش صنعت در جهان با استفاده از کاتالیست پنتا اکسید وانادیوم تولید می گردد. پنتا اکسید وانادیوم اولترا پیور این شرکت با خلوص بیش از ۹۹% برای تولید کاتالیست ها بسیار مناسب می باشند.
درصورتیکه شرکت های دانش بنیان توانایی تولید کاتالیست پنتااکسید وانادیوم را داشته باشند ما آمادگی داریم به صورت مشارکتی همکاری نمائیم.
درصورت نیاز به خرید پنتا اکسید وانادیوم و اطلاع از قیمت ان، لطفا درخواست خود را برای ما پیام بفرستید.

کاربرد-فرووانادیوم-صنایع-فولاد

کاربرد فرو وانادیوم در صنایع فولاد

از وانادیوم به صورت فرو وانادیوم در صنعت فولاد برای تولید فولاد های مقاوم و مورد نیاز برای ساخت ریل و پل ها ، ابزار آلات و صنایع خودروسازی و سایر محصولات آهنی  استفاده می گردد.
با افزودن حدود یک کیلو و کمتر وانادیوم به حدود ۱ تن فولاد مقاومت کشی آن تقریبا به میزان بسیار زیادی اضافه می شود و علاوه بر ایجاد ارزش افزوده فراوان برای صنایع فولاد می تواند برای مصرف کننده نیز علاوه بر کاهش وزن آهن مصرفی موجبات افزایش استحکام را فراهم آورد و در مجموع مصرف فولاد را تا حدی کاهش دهد که همه این مسایل سبب می گردد اثرات زیست محیطی مثبتی را در چرخه تولید و مصرف فولاد سبب گردد.
۱-۱- میلگرد استانداردهای جدید برای ساخت میلگردهای با مقاومت و استحکام بالا در برخی از کشورها بویژه چین برای ساختمان های ضد زلزله و مقاوم به روز رسانی شده است تا جلوی مصرف میلگردهای با مقاومت پایین و ساختمان های غیر مقاوم گرفته شود. با استفاده از وانادیوم میلگردهای استاندارد و مقاومی می توان تولید کرد که استانداردهای جدید ساختمان را رعایت می نماید.
۲-۱- صنایع حمل و نقل ورق های فولادی حاوی وانادیوم بدلیل مقاومت بالا و قابلیت جوشکاری مناسب اغلب در صنایع خودروسازی گزینه ارجح می باشند از سویی استفاده از فولاد مقاوم حاوی وانادیوم برای اولین بار بیش از چند دهه قبل توسط کارخانه ماشین سازی فورد در امریکا استفاده شده است و در حال حاضر در بسیاری از خودرو سازان برتر چه در حوزه خودروهای سواری و بصورت ویژه در کامیون ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پنتا-اکسید-وانادیوم-چیست-چه-کاربردی-دارد

پنتا اکسید وانادیوم چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ما در اولین گام برای بازیافت محصولات ارزشمند، تولید پنتااکسید وانادیوم را از پسماند صنایع آغاز نموده‌ایم. یکی از فلزات مهم وانادیوم با علامت V و عدد اتمی ۲۳ می‌باشد. وانادیوم، یک فلز متخلخل، نسبتا کمیاب و باارزش است که بسیار محکم و مقاوم است که در صنایع فولادی به منظور ساخت فولاد مخصوص، در صنعت شیمی به‌عنوان کاتالیزور، در سرامیک‌سازی به‌عنوان رنگ و در عکاسی و پزشکی کاربرد دارد پنتا اکسید وانادیوم به رنگ قهوه‌ای متمایل به زرد است.
  وانادیوم یکی از فلزات کمتر شناخته شده درجهان که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است و احتمالاً با افزایش تولید و مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر بدلیل استفاده گسترده از باطری‌های وانادیومی در حال افزایش است. با این حال، استفاده اولیه از وانادیوم به عنوان یکی از افزودنی‌های مهم در تولید فولادهای آلیاژی می‌باشد. فولادهایی که از تولید شمشیر تا موتورهای جت کاربرد دارند.
ما در شرکت عصر صنعت با تولید پنتااکسید وانادیوم و امکان فروش به مشتریان می‌توانیم بخشی از نیاز شما به این ماده ارزشمند را پاسخگو باشیم. پنتا اکسیدوانادیوم ما با خلوص ۹۹.۵ درصد V۲O۵ و با کیفیت عالی به شکل پودر می‌تواند در اختیار مراکز تحقیقاتی و تولیدی قرار گیرد.

برای خرید و فروش پنتا اکسید وانادیوم و اطلاع از قیمت ان، لطفا با بخش فروش تماس بگیرید و یا پیام ارسال کنید ما آمادگی داریم تا در ارائه خدمات، همکاری گسترده‌ای را با مشتریان فراهم نماییم.

فرو-وانادیوم-چیست-چه-کاربردی-دارد

فرو وانادیوم چیست و چه کاربردهایی دارد؟

فرو وانادیوم یکی از فروآلیاژهای مهم در صنایع برای تولید فولادهای آلیاژی می‌باشد فرو وانادیوم ترکیبی از آهن و وانادیوم به عنوان دو فلز اصلی است که در تولید فولاد استفاده می‌شود فرووانادیوم دارای ۴۰ تا ۸۰ درصد وانادیم است. این فروآلیاژ می‌تواند خواص مقاومت سایشی و قابلیت سختی‌پذیری را به میزان چشمگیری افزایش دهد. از خصوصیات فرو آلیاژ ایجاد ریز دانگی، افزایش سختی و ایجاد مقاومت در برابر سایش در صنایع ساخت فولاد است. از این رو برای تولید فولادهای آلیاژی با این خاصیت مانند چرخ دنده‌ها، محورها، میل لنگ‌ها، قاب دوچرخه وقطعات مشابه کاربرد فراوان دارد.
از خصوصیات اصلی این فروآلیاژ اینست که وزن کلی فولاد با استفاده از Ferro vanadium کاهش می‌یابد بنابراین، علاوه بر سبک سازی ساختمان و اتوموبیل می‌تواند مقاومت و استحکام آنها را نیز بصورت گسترده افزایش دهد. از مهم‌ترین تولیدکننده‌های این نوع فروآلیاژ می‌توان به آفریقای جنوبی، چین و روسیه اشاره نمود .
متداول‌ترین آلیاژ FeV، بصورت FeV۸۰است، اما FeV۴۰، FeV۵۰ و FeV۶۰ نیز از نظر تجاری در دسترس هستند. تولید فرو وانادیوم بدلیل هزینه بسیار بالا و عدم دسترسی به منابع پایدار و داخلی وانادیوم بسیار سخت می‌باشد. ما بعنوان یک شرکت دانش بنیان در جهت تکمیل زنجیره تولید خود بعد از تولید پنتا اکسید وانادیوم، تولید فرووانادیوم را با موفقیت به انجام رسانده و آمادگی داریم تا این محصول ارزشمند را برای صنایع فولاد و تامین‌کنندگان مواد اولیه آن تولید و تامین نماییم.

برای خرید فرو وانادیوم و اطلاع از قیمت آن لطفا با بخش فروش تماس بگیرید و یا پیام ارسال کنید ما آمادگی داریم تا در ارائه خدمات، همکاری گسترده‌ای را با مشتریان فراهم نماییم.

کاتالیست-پنتا-اکسید-وانادیوم-چیست-چه-کاربردی-دارد

کاتالیست پنتا اکسید وانادیوم چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کاتالیست پنتا اکسید وانادیوم یکی از مهم‌ترین کاتالیست در بخش صنعت می‌باشد که در زمینه صنایع شوینده و تولید اسید سولفوریک کاربرد گسترده دارد. میزان تولید اسید سولفوریک به عنوان یکی از شاخص‌های صنعتی بودن یک کشور شناخته شده است و در حال حاضر ایران صنایع متعددی را در زمینه تولید اسید سولفوریک دارد. از کاربردهای مهم کاتالیست پنتا اکسید وانادیم، اکسایش کاتالیزوری SO۲ و تبدیل آن به SO۳ برای تولید اسید سولفوریک و سولفونیک است. تقریباٌ حدود ۱۰% از وانادیوم در دنیا بصورت کاتالیست پنتااکسید وانادیوم مصرف می‌شود. ما در جهت رفع نیاز مشتریان جهت بومی‌سازی کاتالیست‌های با کیفیت مناسب آماده همکاری می‌باشیم.
همچنین در حوزه صنایع شوینده توانایی ارائه کاتالیست‌های مورد نیاز با کیفیت مناسب و کمک های R&D را برای بهبود کیفیت در بخش سولفوناسیون داریم.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و خرید کاتالیست پنتا اکسید وانادیوم لطفا با بخش فروش تماس بگیرید و یا پیام ارسال کنید ما آمادگی داریم تا در ارائه خدمات، همکاری گسترده‌ای را با مشتریان فراهم نماییم.

آمونیوم-متاوانادات-چیست-چه-کاربردی-دارد

آمونیوم متا وانادات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

آمونیوم متاوانادات یک ترکیب شیمیایی با چگالی بیشتر از آب است. از آمونیوم متاوانادات بعنوان یک لایه در سنتز وانادات نقره، وانادات منگنز و نیز تولید اکسیدهای وانادیوم استفاده می‌شود. بعلاوه از این ماده در خالص‌سازی وانادیوم استفاده می‌شود. این ماده در اتر، کلرید آمونیوم و الکل نامحلول است. از این خاصیت می‌توان در کاربردهای بیولوژیک استفاده کرد. یکی دیگر از کاربردهای دیگر این ماده، استفاده از آن در کیت تشخیص ماندولین، برای تشخیص حضور مواد مخدر در خون است.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر لطفا با بخش فروش تماس بگیرید و یا پیام ارسال کنید ما آمادگی داریم تا در ارائه خدمات، همکاری گسترده‌ای را با مشتریان فراهم نماییم.