کاربرد وانادیوم در صنایع فولاد


در صنعت فولاد برای تولید فولاد های مقاوم و مورد نیاز برای ساخت ریل و پل ها ، ابزار آلات و صنایع خودروسازی و سایر محصولات آهنی از وانادیوم به صورت فرو وانادیوم استفاده می گردد.
با افزودن حدود یک کیلو و کمتر وانادیوم به حدود 1 تن فولاد مقاومت کشی آن تقریبا به میزان بسیار زیادی اضافه می شود و علاوه بر ایجاد ارزش افزوده فراوان برای صنایع فولاد می تواند برای مصرف کننده نیز علاوه بر کاهش وزن آهن مصرفی موجبات افزایش استحکام را فراهم آورد و در مجموع مصرف فولاد را تا حدی کاهش دهد که همه این مسایل سبب می گردد اثرات زیست محیطی مثبتی را در چرخه تولید و مصرف فولاد سبب گردد.
1-1- میلگرد استانداردهای جدید برای ساخت میلگردهای با مقاومت و استحکام بالا در برخی از کشورها بویژه چین برای ساختمان های ضد زلزله و مقاوم به روز رسانی شده است تا جلوی مصرف میلگردهای با مقاومت پایین و ساختمان های غیر مقاوم گرفته شود. با استفاده از وانادیوم میلگردهای استاندارد و مقاومی می توان تولید کرد که استانداردهای جدید ساختمان را رعایت می نماید.
2-1- صنایع حمل و نقل ورق های فولادی حاوی وانادیوم بدلیل مقاومت بالا و قابلیت جوشکاری مناسب اغلب در صنایع خودروسازی گزینه ارجح می باشند از سویی استفاده از فولاد مقاوم حاوی وانادیوم برای اولین بار بیش از چند دهه قبل توسط کارخانه ماشین سازی فورد در امریکا استفاده شده است و در حال حاضر در بسیاری از خودرو سازان برتر چه در حوزه خودروهای سواری و بصورت ویژه در کامیون ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد-وانادیوم-در-صنایع-فولاد

برای خرید و فروش وانادیوم و اطلاع از قیمت محصولات لطفا با بخش فروش تماس بگیرید و یا پیام ارسال کنید