فرو وانادیوم

یکی از فروآلیاژهای مهم در صنایع برای تولید فولادهای آلیاژی فرووانادیوم می‌باشد فرو وانادیوم ترکیبی از آهن و وانادیوم به عنوان دو فلز اصلی است که در تولید فولاد استفاده می‌شود فرووانادیوم دارای 40 تا 80 درصد وانادیم است. این فروآلیاژ می‌تواند خواص مقاومت سایشی و قابلیت سختی‌پذیری را به میزان چشمگیری افزایش دهد. از خصوصیات فرو آلیاژ ایجاد ریز دانگی، افزایش سختی و ایجاد مقاومت در برابر سایش در صنایع ساخت فولاد است. از این رو برای تولید فولادهای آلیاژی با این خاصیت مانند چرخ دنده‌ها، محورها، میل لنگ‌ها، قاب دوچرخه وقطعات مشابه کاربرد فراوان دارد.
از خصوصیات اصلی این فروآلیاژ اینست که وزن کلی فولاد با استفاده از Ferro vanadium کاهش می‌یابد بنابراین، علاوه بر سبک سازی ساختمان و اتوموبیل می‌تواند مقاومت و استحکام آنها را نیز بصورت گسترده افزایش دهد. از مهم‌ترین تولیدکننده‌های این نوع فروآلیاژ می‌توان به آفریقای جنوبی، چین و روسیه اشاره نمود .
متداول‌ترین آلیاژ FeV، بصورت FeV80است، اما FeV40، FeV50 و FeV60 نیز از نظر تجاری در دسترس هستند. تولید فرو وانادیوم بدلیل هزینه بسیار بالا و عدم دسترسی به منابع پایدار و داخلی وانادیوم بسیار سخت می‌باشد. ما بعنوان یک شرکت دانش بنیان در جهت تکمیل زنجیره تولید خود بعد از تولید پنتا اکسید وانادیوم، تولید فرووانادیوم را با موفقیت به انجام رسانده و آمادگی داریم تا این محصول ارزشمند را برای صنایع فولاد و تامین‌کنندگان مواد اولیه آن تولید و تامین نماییم.

ضمنا تولید انبوه این محصول جهت مصرف درصنایع مذکور در نیمه دوم سال 1400 می باشد. برای خرید و فروش فرو وانادیوم و کسب اطلاعات بیشتر لطفا با بخش فروش تماس بگیرید ما آمادگی داریم تا در ارائه خدمات، همکاری گسترده‌ای را با مشتریان فراهم نماییم.