سولفات وانادیوم

سولفات وانادیوم (سولفات وانادیل)، جامدی بلوری (آبی رنگ) با فرمول شیمیایی VOSOV4 است. این ترکیب در آب محلول است و یکی از مهمترین منابع وانادیوم در آزمایشگاه‌ها است. این ترکیب به علت پایداری بالا، بسیار مورد توجه است. این ترکیب به صورت طبیعی در ساختار برخی از مواد غذایی مانند هویج، صدف، غلات و روغن‌های گیاهی وجود دارد.

از جمله کاربردهای سولفات وانادیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خرید-پنتا-اکسید-وانادیوم

کاربرد سولفات وانادیل در کنترل دیابت:

سولفات وانادیل، یک نمک معدنی با خاصیت آنتی دیابتیک است. ترکیب سولفات وانادیل در کنترل بیماری دیابت و به خصوص دیابت نوع 2 (T2DM) بسیار مورد توجه است. با توجه به محدودیت‌های تامین انسولین، تولید این ماده می تواند گام مهمی را در بهبود بیماران دیابتی بردارد. این ماده علاوه بر کاهش قند خون، سبب کاهش کلسترول در بیماران دیابتی می شود. از مزایای دیگر سولفات وانادیل، می توان به کاهش وزن و چربی سوزی در بیماران دیابتی اشاره کرد.

کاربرد سولفات وانادیل در مکمل های غذایی برای ورزشکاران:

سولفات وانادیل در مکمل های ورزشی، مورد توجه ورزشکاران قرار گرفته است. این ماده یکی از مواد مغذی و مورد نیاز برای عضله هاست و سبب عضله سازی در ورزشکاران میشود. از جمله مزایای آن میتوان به بازسازی عضلات، بهبود استقامت بدنی، افزایش دریافت کراتین در عضلات و افزایش حجم عضله، ایجاد انقباض های شدید و افزایش قدرت عضله اشاره کرد.

کاربرد سولفات وانادیل در ساخت باتری وانادیومی:

یکی از مصارف سولفات وانادیل، استفاده از آن در باتری های اکسیداسیون-احیا است. در این باتری ها، نمک وانادیوم با انحلال در اسید و تشکیل سولفات وانادیل، سبب افزایش هدایت یونی می شود و واکنش های الکتروشیمیایی را فعال می کند. این باتری ها در مقایسه با باتری های لیتیوم-یون دارای مزیت هایی هستند که از جمله آنها میتوان به غیر قابل اشتعال بودن، سازگاری با محیط زیست، تحمل سیکل بالا تا 10000 سیکل، حفظ ظرفیت باتری تا 90% در مدت زمان 20 سال و هزینه تولید نهایی کمتر اشاره کرد.


برای خرید و فروش سولفات وانادیل و آشنایی با سایر محصولات با بخش فروش تماس بگیرید و یا پیام ارسال کنید